Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Admin 24 lipca 2019

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz uszczęśliwić nawet bardzo wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym pieńkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pomieszczeniu. Mają niewielką powierzchnię i składają się ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę droższą wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Powstały po to, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, powinno się zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, obszyta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne typy drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

furminator