Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Admin 30 lipca 2019

Lato jest wspaniałą okolicznością, by poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wycieczka razem z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, aby odpocząć, w tym samym czasie poświęcając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto uważać na kleszczach, gdyż nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą skutecznością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciwkleszczowe i na pchły, dlatego zapewniają kompleksową ochronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania psa przez kleszcza, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić naszego psa podczas wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/