Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

Admin 19 lipca 2019

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, że dla wzoru kuwety zakrytej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Natomiast w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o właściwym wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, byle bezproblemowo podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w sensor ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po okresowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa zanieczyszczenia do pojemnika, bądź do ścieków. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w dół. Ten typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które gęsto sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, że może sprawiać kłopot przy wejściu. Gdy kot już ukończy 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i większą kuwetę, w tym celu, by wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię uwielbia kopać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było u góry napisane – powinno się uważać, ponieważ wybrane kotki nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić wewnątrz kuwetę, jeśli nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaci się co więcej zaopatrzyć się w dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
transporter dla kota